Näringslivets utveckling i bygden

Välkommen måndag 6 september klockan 19.00-21.00 till Svartådalens Besökscenter.

Vi känner Sala kommuns nya näringslivschef Cissi Lööv på pulsen och hör hur hon ser på utveckling av företagande och entreprenörskap på landsbygden. Vi får då möjlighet att diskutera och delge henne vår syn på vår bygds utvecklingsmöjligheter.

Du som är företagare eller vill bli företagare eller har idéer om vår bygds behov och möjligheter, kom och bidra till vår utveckling.

Aktiviteten ingår i projektet Svartådalens Friluftsområde som finansieras av Leader Nedre Dalälven, Länsstyrelsen i Västmanland och Sala kommun.

Anmälan senast söndag 5 september till styrelsen@svartadalen.se

let cookieRow = document.cookie .split('; ') .find(row => row.startsWith('cookie_notice_accepted')); let cookie_notice_accepted = cookieRow ? cookieRow.split('=')[1] : ''; window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} if (cookie_notice_accepted == 'true') { gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-143281440-1'); }