Medlemsträff: Vad tycker Du är viktigt?

Svartådalens Bygdeutveckling bjuder in alla medlemmar till möte för att diskutera föreningens arbete framöver.

Vi har en antagen bred strategi för åren 2021-2025 från tidigare årsmöte, men tycker nu att det är dags att ha en dialog med våra medlemmar inför det kommande årsmötet. Finns det något som medlemmarna vill tillföra, när det nu har gått en tid? Något som borde göras annorlunda? Mer av? Mindre av? Några nya ideer/engagemang? Vilka frågor ska vi prioritera?

Vi vill under träffen fånga upp så mycket tankar och idéer som möjligt om olika behov som finns och möjliga lösningar i samverkan, med ambitionen att som utvecklingsförening kunna bidra på det sätt som våra medlemmar tycker är viktigast.

Hoppas att ni vill komma och bidra! Naturligtvis vill vi även passa på att fira att det är fettisdagen med våra medlemmar, därför bjuder vi på semmelfika.

När: Tisdag 21 februari, kl 19.00-20.30
Var: Besökscentret i Västerfärnebo
Anmälan: Inte nödvändigt, men ett mail till styrelsen@svartadalen.se eller SMS till 070-574 66 83 underlättar planering för lokal och fika.

Varmt välkomna!
Styrelsen för Svartådalens Bygdeutveckling

let cookieRow = document.cookie .split('; ') .find(row => row.startsWith('cookie_notice_accepted')); let cookie_notice_accepted = cookieRow ? cookieRow.split('=')[1] : ''; window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} if (cookie_notice_accepted == 'true') { gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-143281440-1'); }